RPP zdecydowała o stopach procentowych

stopy procentowe
Majowe posiedzenie było ósmym z rzędu, kiedy RPP nie zmieniła stóp procentowych.Shutterstock
10 maja 2023

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych. Maj jest ósmym miesiącem z rzędu, w którym RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

W środę zakończyło się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Rada nie zmieniła stóp procentowych. Tym samym główna stopa procentowa NBP, czyli referencyjna, wynosi nadal 6,75 proc., stopa depozytowa 6,25 proc., lombardowa 7,25 proc., dyskontowa weksli 6,85 proc., a redyskontowa weksli 6,8 proc.

Majowe posiedzenie było ósmym z rzędu, kiedy RPP nie zmieniła stóp procentowych. Decyzja ta była zgodna z oczekiwaniami analityków. Ekonomiści uważają, że jeśli dojdzie w tym roku do obniżek stóp, to nastąpi to dopiero w drugiej połowie roku. Część analityków uważa, że warunki do obniżek pojawią się w przyszłym roku. (PAP)

autor: Marek Siudaj

ms/ mmu/

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.