Autopromocja

Jaja dadzą zarobić, ale bądźmy ostrożni. Do jutra zapisy na akcje Ovostaru

WIG Ukraina
WIG UkrainaDGP
14 czerwca 2011

Do jutra można zapisywać się na akcje ukraińskiego producenta jaj – spółki Ovostar. Zainteresowanie inwestorów mocno przewyższa ofertę

Drugi pod względem wielkości producent jaj na Ukrainie chce sprzedać i wprowadzić na warszawską giełdę 1,5 mln akcji. Większość z tego, bo 1,3 mln, trafi do inwestorów instytucjonalnych. Indywidualni gracze do jutra mogą zapisywać się na 200 tys. walorów spółki Ovostar. Cenę każdego z nich ustalono na 62 zł. Zapisy prowadzi Dom Maklerski BZ WBK. – Wydaje się, że zaproponowana cena jest atrakcyjna. Potwierdza to bardzo duże zainteresowanie ze strony inwestorów instytucjonalnych – mówi Marek Buczak, zarządzający funduszami w Quercus TFI.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, podczas budowy księgi popytu fundusze inwestycyjne i emerytalne zgłosiły zainteresowanie na kilka razy więcej akcji, niż zostało im zaoferowane. – Jeżeli tak jest rzeczywiście, można liczyć na to, że na debiucie kurs spółki pójdzie w górę, bo inwestorzy, którym nie udało się kupić akcji w ofercie pierwotnej, będą chcieli zwiększyć swoje zaangażowanie na pierwszej sesji – prognozuje Paweł Cymcyk, analityk firmy AZ Finanse.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.