Autopromocja

PKN Orlen został sponsorem generalnym Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

30 kwietnia 2010

PKN Orlen dotychczas związany był z elitą polskich miotaczy – Anitą Włodarczyk, Tomaszem Majewskim i Piotrem Małachowskim. Teraz zdecydował się rozszerzyć współpracę i został sponsorem generalnym PZLA.

Pieniądze z PKN Orlen – tajemnicą pozostaje jak duże – mają być przeznaczone na rozwój młodych talentów. Główną korzyścią dla firmy ma być eksponowanie logo koncernu na strojach reprezentantów Polski podczas zawodów, w tym lipcowych mistrzostw Europy w Barcelonie. – Sukcesy sportowców przekładają się na pozytywne emocje wobec naszych marek. Poza tym jesteśmy koncernem narodowym, nie bez powodu mamy orła w logo i takie, a nie inne barwy. Zależy nam na narodowych konotacjach – mówi Leszek Kurnicki, dyrektor wykonawczy ds. marketingu PKN Orlen.

Orlenowskie logo będzie na piersiach lekkoatletów tylko przez rok, bo na tyle opiewa umowa. To krótki termin jak na konsekwentne budowanie wizerunku firmy. – Nikt nie zakłada, że ta współpraca będzie trwała tylko tyle. To wentyl bezpieczeństwa, zdrowa praktyka biznesowa, aby nie wiązać sobie rąk – mówi Kurnicki. I zapewnia, że firma podchodzi do projektu długofalowo, a wspieranie lekkoatletyki przynosi jej wymierne korzyści potwierdzone badaniami.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.