Obama zabierze najbogatszym, żeby dać klasie średniej

21 stycznia 2015

Obama chce, by gorzej zarabiający także odczuli ożywienie gospodarcze.

Barack Obama chce, aby amerykańska klasa średnia zaczęła wreszcie odczuwać korzyści z ożywienia gospodarczego. W zaplanowanym na noc z wtorku na środę czasu polskiego orędziu o stanie państwa prezydent miał zapowiedzieć podwyżki podatków dla najbogatszych, które pozwolą sfinansować ulgi dla słabiej zarabiających. Wprawdzie republikanie mogą te propozycje zablokować w Kongresie, ale w ten sposób osłabią swoje szanse w najbliższej kampanii prezydenckiej.

Pozostało 89% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png