Kara dla Litwy za brak numeru ratunkowego 112

15 września 2008

SENTENCJA. Republika Litewska uchybiła zobowiązaniom, które na niej ciążą na mocy art. 26 ust. 3 Dyrektywy 2002/22/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie usługi powszechnej i związanych z sieciami i usługami łączności elektronicznej praw użytkowników. SYGN. AKT C-274/07

Litwa została wezwana do usunięcia uchybienia w kwietniu 2006 r. Uchybienia te polegały na tym, że w przypadku dokonywania połączeń alarmowych z europejskim numerem, 112 z telefonu komórkowego, służbom ratowniczym nie są przekazywane informacje dotyczące lokalizacji dzwoniącego.

W odpowiedzi władze litewskie informowały, że nie wszyscy operatorzy sieci publicznych dysponowali odpowiednimi urządzeniami technicznymi i że władze nie doszły z nimi do porozumienia w sprawie pokrycia kosztów lokalizacji dzwoniacego. Obiecały jednak Komisji załatwić sprawę wdrożenia dyrektywy o usłudze powszechnej.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.