- Nasze zmiany doprowadziły do tego, że odzyskaliśmy z rąk mafii 10 mld euro, to są pieniądze należące do budżetu Unii. Polska jest dumnym krajem, proszę nas nie pouczać w takich sprawach – stwierdził premier odpowiadając na pytania europosłów w Strasburgu. Mateusz Morawiecki ocenił, że „doskonale wiemy, jak zarządzać naszymi instytucjami, dzięki zmianie podejścia do instytucji finansowych, mamy najlepszą sytuację gospodarczą od 30 lat”.

- Wielki sukces gospodarczy, przy jednoczesnym wsparciu programów społecznych. Przeznaczyliśmy pieniądze wyrwane mafii na cele społeczne i to jednocześnie wspiera naszą gospodarkę – oświadczył premier. Następnie zwrócił się do ław zajmowanych przez lewicowych europosłów. - To jest coś, co państwo po tej stronie sceny polityczne – socjaliści, zieloni – bardzo byście wsparli – przyznał Morawiecki.

- Demokracja w Polsce nigdy nie była tak żywa, jak obecnie. Prawa obywatelskie są realizowane bez przeszkód. Media są bardziej różnorodne i spluralizowane, niż były do tej pory – ocenił premier.

- Jesteśmy dumnym narodem, który dobrze wie ile kosztuje wolność. Walczyliśmy za wolność naszą i waszą, postawiliśmy tamę niemieckiemu barbarzyństwu jako pierwsi podczas II wojny światowej i ocaliliśmy kontynent od jeszcze większego ludobójstwa – dodał Morawiecki.