Szef MSZ Radosław Sikorski rozmawiał z szefem dyplomacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich szejkiem Abdullahem bin Zayedem Al Nahyanem.

Zjednoczone Emiraty Arabskie i Polska: “Bardzo dobry stan stosunków dwustronnych”

Dyplomaci rozmawiali wczoraj telefonicznie m.in. o perspektywach współpracy gospodarczej i politycznej obu krajów oraz sytuacji bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

W komunikacie MSZ czytamy: "Minister Radosław Sikorski wyraził zadowolenie z bardzo dobrego stanu stosunków dwustronnych, czego istotnym przejawem jest rozwinięta współpraca gospodarcza. Rozmówcy zgodzili się co do potrzeby dalszego zacieśniania relacji politycznych, w tym poprzez wizyty wyższego szczebla w najbliższym czasie".

Ministrowie poruszyli też kwestię eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie i jego skutków dla bezpieczeństwa międzynarodowego. Szef polskiego MSZ "podkreślił, że jako Polska opowiadamy się za wypracowaniem trwałego pokoju między Izraelem a Palestyną za pomocą środków dyplomatycznych" – przekazało polskie MSZ.

Sikorski podnosi sprawę Ukrainy

Rozmowa – jak podało MSZ – dotyczyła także Ukrainy. "Minister Sikorski, w kontekście swojej wizyty w Kijowie zaznaczył, że sytuacja jest bardzo trudna, stąd ważne będzie utrzymanie międzynarodowego wsparcia dla tego kraju".