W środę w godzinach porannych rosyjskie wojska ostrzelały obiekty cywilne w miastach Kramatorsk i Kostiantyniwka w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy; zginęły trzy osoby, a trzy kolejne zostały ranne - poinformował na Telegramie szef władz tego regionu Pawło Kyryłenko.

Śmierć poniosło dwóch mieszkańców Kramatorska i jeden cywil w Kostiantyniwce. W pierwszej z tych miejscowości całkowicie zniszczono co najmniej pięć prywatnych domów i uszkodzono około 20. W Kostiantyniwce zrujnowane zostały dwa budynki mieszkalne, a uszkodzonych 55. Pociski rakietowe wroga trafiły także m.in. w gazociąg i sieci elektroenergetyczne - oznajmił gubernator (https://tinyurl.com/2evuynu5).

Służby ratunkowe pracują na miejscu rosyjskich zbrodni i udzielają pomocy poszkodowanym - zapewnił Kyryłenko.

W obwodzie donieckim trwają najbardziej intensywne walki w wojnie Rosji z Ukrainą. Pod kontrolą Kijowa pozostają obszary na zachodzie Donbasu, m.in. miasta Kramatorsk i Słowiańsk. Wschodnia część regionu, w tym utworzona w 2014 roku przez Kreml samozwańcza Doniecka Republika Ludowa ze stolicą w Doniecku, znajduje się pod rosyjską okupacją. (PAP)

szm/ tebe/