Co najmniej 36 osoby zginęły, a 85 zostało rannych we wtorek wieczorem w Grecji w zderzeniu pociągu towarowego z pociągiem pasażerskim - poinformowali strażacy. Trwa akcja ratownicza.

W opinii greckich mediów jest to „najtragiczniejszy wypadek kolejowy, jakiego Grecja kiedykolwiek doświadczyła ”.

We wtorek na wysokości miasta Laeissa kilka minut przed północą, z nieustalonych przyczyn,doszło do zderzenia pociągu osobowego z 350 pasażerami z pociągiem towarowym. Wybuchł pożar. Władze zmobilizowały około 150 strażaków i 40 karetek pogotowia. Dźwigi i ratownicy zostali zaangażowani, aby spróbować podnieść przewrócone wagony.

Jeden z wagonów,został doszczętnie zgnieciony, co szczególnie utrudniło interwencję ratowników, inne uległy częściowemu zniszczeniu. Z innych wydobywał się gęsty dym i płomienie.

„Większość pasażerów została ewakuowana”/../„194 osoby przewieziono autobusem do Salonik, z czego 26 do szpitali” – powiedział rzecznik straży pożarnej.

Dwa szpitale w regionie Larissy zostały zarekwirowane, aby pomieścić wielu rannych. Szpitale wojskowe w Salonikach i Atenach są również „w pogotowiu” w razie potrzeby, poinformowały władze.(PAP)

wr/