Cytujący dane ministerstwa zdrowia portal Redaccion Medica odnotował, że choć po raz pierwszy od miesiąca spada liczba dziennych przypadków zachorowań na Covid-19, to zauważa, że dobowa liczba zgonów wśród chorych wciąż przekracza 100.

Specjalistyczny portal medyczny zaznaczył, że systematycznie rośnie liczba zajmowanych łóżek na oddziałach intensywnej terapii. Średnio w ujęciu ogólnokrajowym zajętych jest już prawie 25 proc. miejsc na OIOM-ach.

Reklama

Z danych służb medycznych Hiszpanii wynika, że najmniej wolnych miejsc na oddziałach intensywnej terapii jest obecnie w Katalonii oraz w Madrycie. W tej ostatniej wspólnocie autonomicznej występuje też blisko 90-procentowy odsetek osób niezaszczepionych wśród chorych na Covid-19.

We wtorek służby medyczne Madrytu uruchomiły szczepienia dla dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Mogą one tam, podobnie jak w niemal wszystkich regionach kraju, zarejestrować się na szczepienie przez internet.

Ministerstwo zdrowia Hiszpanii szacuje, że do środy w tym 47-milionowym kraju szczepionkę przeciwko koronawirusowi przyjęło już blisko 29 mln osób.