Przywódca ChRL Xi Jinping zadeklarował, że Polacy będą mieli ruch bezwizowy do Chin; każdy, kto będzie chciał przyjechać do Chin w terminie do15 dni, będzie mógł to zrobić bez wizy - powiedział w poniedziałek w Pekinie prezydent Andrzej Duda.

Rozmowy Andrzeja Dudy z Xi Jinpingiem: Ruch Bezwizowy dla Polaków

Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Chinach, w poniedziałek spotkał się z przywódcą ChRL Xi Jinpingiem. Jak poinformował, rozmowa dotyczyła m.in. wprowadzenia ruchu bezwizowego. "Dzisiaj po rozmowie ze mną prezydent Xi Jinping zadeklarował, że Polacy będą mieli ruch bezwizowy do Chin" - powiedział prezydent na późniejszej konferencji prasowej.

Jak mówił, "każdy, kto będzie chciał przyjechać do Chin w terminie do 15 dni - a więc przede wszystkim w celach turystycznych czy w celach gospodarczych, biznesowych - nie będzie potrzebował wizy".

Ruch Bezwizowy do Chin: Procedury Już Uruchomione

"Te procedury już zostały uruchomione. Sądzę, że możemy się spodziewać tego, że już w najbliższych dniach ruch bezwizowy stanie się faktem. W tutejszej praktyce zazwyczaj dzieje się tak po jednoznacznej deklaracji złożonej przez prezydenta Xi Jinpinga" - podkreślił Andrzej Duda.

"Cieszę się bardzo z tego, bo możliwość komunikacji międzyludzkiej jest dla mnie ogromnie istotna" - dodał prezydent. (PAP)

autor: Edyta Roś, Aleksandra Rebelińska

ero/ reb/ dsk/ wus/