Premier we wpisie w serwisie X poinformował, że 7 maja podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego z Ursulą von der Leyen przedstawi plan dla Europy, a 10 maja odbędzie się rekonstrukcja rządu. Dzisiaj kancelaria ma również ogłosić plan pomocy dla rolników.

"Po krótkiej (mam nadzieję) przerwie wymuszonej chorobą ruszamy ostro do roboty. 7 maja Europejski Kongres Gospodarczy, gdzie razem z Ursulą von der Leyen przedstawimy plan dla Europy, 10 maja rekonstrukcja rządu, a jeszcze dziś ogłoszenie planu pomocy dla rolników" - napisał premier w serwisie X.

Wpis powstał tuż po tym, jak Centrum Informacyjne Rządu poinformowało o chorobie Donalda Tuska. W komunikacie podano, że w najbliższych dniach premier ograniczy aktywność publiczną. "Jest to związane ze stwierdzonym zapaleniem płuc, w związku z czym konieczne jest podjęcie leczenia. Po zakończeniu kuracji Donald Tusk powróci do swoich obowiązków" - czytamy.

Rekonstrukcja rządu

Zapowiadana rekonstrukcja rządu ma odbyć się zgodnie z zapowiedzią premiera 10 maja. Wczoraj na listach do Parlamentu Europejskiego znaleźli się ministrowie z Platformy Obywatelskiej. Jak dotąd, oficjalny start w eurowyborach ogłosili:

  • Borys Budka - minister aktywów państwowych
  • Marcin Kierwiński - minister spraw wewnętrznych i administracji,
  • Bartłomiej Sienkiewicz - minister kultury i dziedzictwa narodowego,
  • Jacek Protas - sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jednak to nie koniec listy. Nieoficjalnie mówi się, że Krzysztof Hetman - minister rozwoju i technologii - będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego, a także Krzysztof Śmiszek wiceminister sprawiedliwości, Joanna Scheuring-Wielgus - wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego.