Po wyborach parlamentarnych w sondażach PiS tracił. Sondaż United Surveys dla portalu Wirtualna Polska ukazuje odwrócenie trendu.

Zbliżają się wybory samorządowe w Polsce, zaplanowane na 7 kwietnia 2024, a atmosfera polityczna staje się coraz bardziej napięta. Najnowsze badanie opinii publicznej, przeprowadzone przez United Surveys dla portalu Wirtualna Polska, wskazuje na bardzo wyrównaną rywalizację między dwoma czołowymi ugrupowaniami w kraju: Prawem i Sprawiedliwością (PiS) oraz Koalicją Obywatelską (PO).

Wybory samorządowe 2024 - kto wygra?

Różnica w poparciu między tymi partiami jest minimalna i wynosi zaledwie jeden punkt procentowy. Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem 29% respondentów, podczas gdy na Koalicję Obywatelską chce głosować 28% badanych. Trzecią siłą w tych wyborach wydaje się być Trzecia Droga, która zdobyła poparcie na poziomie 13,5%. Tak małe różnice w poparciu podkreślają, jak ważne w nadchodzących tygodniach będzie dla obu partii mobilizowanie swoich zwolenników i przekonywanie niezdecydowanych wyborców.

Na Konfederację chce oddać głos 8,6 procenta respondentów, z kolei Lewica może liczyć na poparcie rzędu 7,6 proc. 8,6 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie ma zdania.