Rolnictwo, bezpieczeństwo, Krajowy Plan Odbudowy i partnerstwo w Europie - to tematy do rozmów premiera Donalda Tuska z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i premierem Belgii premierem Belgii Alexandrem De Croo.

Po godz. 11.00 rozpoczęło się w kancelarii premiera spotkanie szefa polskiego rządu ze składającymi w Warszawie wizytę szefową KE oraz premierem Belgii.

"Rolnictwo, bezpieczeństwo, KPO i partnerstwo w Europie. O tym dzisiaj w Warszawie będę rozmawiać z Ursulą von der Leyen i Alexnadrem De Croo" - napisał Tusk na platformie X.

Premier zapowiadał, że jednym z tematów rozmów będą kwestie związane z sytuacją za naszą wschodnią granicą oraz że publicznie odniesie się m.in. do potrzeby korekty polityki europejskiej, jeśli chodzi o sytuację na granicy z Ukrainą.

Tusk powiedział również, że "wszystko wskazuje na to, że dowiemy się, że po latach zwłoki i tygodniach niezwykle intensywnej pracy głównie ministra (sprawiedliwości) Adama Bodnara, wreszcie usłyszymy z ust przedstawicieli instytucji europejskich, że Polska ma odblokowane środki z KPO".