Byli posłowie, skazani za przestępstwo, uczestniczą w działaniach hybrydowych przeciwko polskiemu państwu - ocenił w środę szef KPRM Jan Grabiec, odnosząc się do porannej próby wejścia Kamińskiego i Wąsika do Sejmu.

"Byli posłowie, skazani za przestępstwo uczestniczą w działaniach hybrydowych przeciwko polskiemu państwu. Taki byłby komentarz PiS, gdyby nie chodziło o ich kolegów" - napisał w środę na portalu X szef KPRM.

Wcześniej Kamiński i Wąsik próbowali wejść do Sejmu w grupie z posłami PiS. Straż Marszałkowska zamknęła przed nimi drzwi.

Według Kamińskiego Wąsik, uniemożliwienie jemu i Wąsikowi wejścia do Sejmu to złamanie prawa i pozbawienie duże grupy wyborców do reprezentacji w Sejmie. Jego zdaniem "to są rządy autorytarne, zaczęły się rządy autorytarne, posłowie nie mogą wejść do Sejmu".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński prosił o przejście dla "posłów Kamińskiego i Wąsika". Straż Marszałkowska odpowiedziała, że zaprasza ich do biura przepustek, gdzie "dostaną odpowiednie uprawnienia i wejdą na teren Sejmu".