Minister rozwoju i technologii, Krzysztof Hetman, zapytany przez dziennikarkę TVP Info, czy powtórzy słowa Szymona Hołowni, wypowiedziane w trakcie konwencji Trzeciej Drogi "My jesteśmy w stanie mieć milion nowych mieszkań trakcie jednej parlamentarnej kadencji", zaprzeczył. Dodał też "w tej chwili pracujemy nad trzema elementami budownictwa (...) po pierwsze, podaż (…).

Na antenie TVP Info minister rozwoju i technologii, Krzysztof Hetman pytany o plany na politykę mieszkaniową, powiedział: "w tej chwili pracujemy nad trzema elementami budownictwa (...) po pierwsze, podaż, i w tej chwili takie prace w ministerstwie się toczą, po drugie, budownictwo społeczne, i dziś mamy na ten temat konsultacje, i po trzecie, program, który będzie wspierał kredytobiorców". Dodał, że budownictwo mieszkaniowe jest kołem zamachowym gospodarki.

Szef resortu zapytany, czy powtórzy słowa marszałka Szymona Hołowni, wypowiedziane w trakcie wrześniowej konwencji Trzeciej Drogi "jesteśmy w stanie mieć milion nowych mieszkań w trakcie jednej parlamentarnej kadencji", zaprzeczył.

Czytaj też: Ceny mieszkań w Niemczech mocno spadają. Dlaczego w Polsce jest inaczej?