Migracja, prywatyzacja, wiek emerytalny, bezpieczeństwo, bezrobocie oraz świadczenia społeczne - to zagadnienia, które będą poruszane podczas poniedziałkowej debaty wyborczej, która rozpoczęła się w poniedziałek o godz. 18.30. Debatę można oglądać na antenach TVP1, TVP Info i TVP Polonia.

W przedwyborczym pojedynku mierzą się: premier Mateusz Morawiecki (PiS), szef PO Donald Tusk, Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica), Szymon Hołownia Z Trzeciej Drogi, Krzysztof Bosak z Konfederacji i Krzysztof Maj z Bezpartyjnych Samorządowców. Na debatę, która odbywa się w studiu ATM na Wale Miedzeszyńskim 384., wszyscy uczestnicy oprócz Krzysztofa Maja i Krzysztofa Bosaka przyjechali autokarami.

Premierowi towarzyszą m.in. szef MEiN Przemysław Czarnek, rzecznik PiS Rafał Bochenek, europoseł PiS Dominik Tarczyński, posłanka Dominika Chorosińska, szef sztabu PiS Joachim Brudziński.

Z Trzeciej Drogi przyjechali Ryszard Petru oraz wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko. Wśród polityków Lewicy na debatę przyjechali współprzewodniczący partii Razem Adrian Zandberg oraz Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Magdalena Biejat. Donaldowi Tuskowi towarzyszy sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński

Do udziału w debacie zostało zaproszonych sześć komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Nowa Lewica, Trzecia Droga i Bezpartyjni Samorządowcy.

Politycy będą odpowiadali na pytania w sześciu rundach poświęconych tematom: migracji, prywatyzacji, wieku emerytalnego, bezpieczeństwa, bezrobocia oraz świadczeń społecznych. Ostatnia, siódma runda, to czas na swobodne wypowiedzi polityków.

O kolejności wypowiedzi zdecydowało losowanie; w każdej z rund będzie ona inna.

Debatę prowadzą Anna Bogusiewicz-Grochowska i Michał Rachoń.(PAP)

Autor: Marcin Jabłoński, Luiza Łuniewska

oloz/reb/mja/lui/ par/