W tym tygodniu polski rząd złoży do TSUE skargę na Niemcy za zlokalizowanie w siedmiu miejscach 35 tys. ton śmieci - poinformowała we wtorek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Na antenie Programu I Polskiego Radia minister klimatu poinformowała, że skarga na Niemcy za uchylanie się od uprzątnięcia 35 tys. ton odpadów, które trafiły do Polski jest już gotowa i resort "szybko" przekaże ją do Kancelarii Premiera. "Jestem przekonana, że w tym tygodniu (skarga) będzie złożona w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej" - dodała.

W drugiej połowie maja wiceminister klimatu Jacek Ozdoba zapowiedział przygotowanie i złożenie wniosku do TSUE ze skargą na Niemcy, która będzie dotyczyć uchylania się Niemiec od uprzątnięcia 35 tys. ton odpadów, które trafiły do Polski.

W poniedziałek minister klimatu i środowiska poinformowała, że Polska złożyła kolejne trzy skargi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Chodzi o zakaz rejestracji pojazdów spalinowych po 2035 roku, podwyższenie unijnego celu redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz zmniejszenie liczby bezpłatnych ETS dostępnych na rynku. (PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ pad/