My chcemy rozszerzać produkcję zbrojeniową. Potrzebujemy tego w dzisiejszych czasach. Musimy się zbroić i ten zakład musimy odegrać ogromną rolę. Wstępne porozumienie w tej sprawie też zostanie tutaj podpisane - mówił w środę w Hucie w Stalowej Woli prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas swojego wystąpienia prezes PiS odniósł się do zbliżających się na jesieni wyborów, gdzie - jak mówił - wyborcy będą podejmowali ważne decyzje co do przyszłości Polski. Po jednej stronie - jak mówił - są szanse na rozwój dla każdej polskiej rodziny i dogonienie bogatych państw Unii Europejskiej. "Szanse na to, żebyśmy stanęli na obu nogach, bez żadnych kompleksów" - dodał.

Z drugiej strony - jak podkreślał Kaczyński - jest system bardzo niesprawiedliwy i jednocześnie bardzo nieefektywny, a który sprowadza się do roli Polski jako zasobu taniej siły roboczej i miejsca, gdzie można budować magazyny. "Myśmy się z tego wyrwali w ciągu ostatnich ośmiu lat i musimy tą drogą iść dalej" - mówił.

Podkreślał, że produkcja dla wojska, która obecnie jest prowadzona w hucie w Stalowej Woli, się rozwija i będzie dalej się rozwijać. "To, co zostało wyłączone z huty - będzie do niej przyłączone i w związku z tym gwarancje pracy będą mieli ci wszyscy, którzy dziś pracują w tych dwóch firmach: w hucie i tej firmie, która działa tu od 2012 roku" - przekonywał.

Prezes PiS wskazywał, że charakter pracy w Stalowej Woli może się zmienić. "My chcemy rozszerzać produkcję zbrojeniową. Potrzebujemy tego w dzisiejszych czasach" - podkreślał. "Musimy się zbroić i ten zakład musi odegrać ogromną rolę" - dodał. "Wstępne porozumienie w tej sprawie też zostanie tutaj podpisane" - zapowiedział. (PAP)

autorzy: Grzegorz Bruszewski, Agnieszka Pipała

gb/ api/ itm/