Wszystko, co wzmacnia bezpieczeństwo jest dobre. Dlatego jak najszybciej musimy zakończyć ten niepotrzebny prawny spór o KPO z KE, aby skupić się na militarnym zagrożeniu na wschodzie - napisał w piątek premier Mateusz Morawiecki.

"Dla rządu Prawo i Sprawiedliwość bezpieczeństwo finansowe Polaków i granic Polski jest najważniejsze. A wszystko, co wzmacnia to bezpieczeństwo jest dobre. Dlatego jak najszybciej musimy zakończyć ten niepotrzebny prawny spór na zachodzie (z KE - PAP), aby skupić się na militarnym zagrożeniu na wschodzie" - napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył, że "niektórzy już skreślili" środki na Krajowy Program Odbudowy. "Ja uważam, że one będą i musimy o nie walczyć z całych sił - razem, zjednoczeni jako koalicja i opozycja" - podkreślił. "Dla dobra wszystkich Polaków i przyszłości Polski!" - dodał.

"Miało nie być węgla - węgiel jest. Miało nie być gazu w polskich rurach, które zbudowaliśmy - gaz jest. Patrioty miały nie trafić na Ukrainę - Patrioty trafią na Ukrainę. Miało nie być cen energii na zamrożonym poziomie - a ceny energia są na zamrożonym poziomie" - wyliczał premier.

Szef rządu ocenił, że rząd Zjednoczonej Prawicy "już nie raz pokazał, że potrafi skutecznie stawiać czoła wyzwaniom, jakie przynoszą nam ostatnie lata - i tak będzie tym razem!". (PAP)

Autor: Adrian Kowarzyk

amk/ godl/