W BBN rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, szefów MON, MSWiA, BBN oraz szefów służb specjalnych ws. omówienia aktualnej sytuacji bezpieczeństwa oraz polityki sojuszniczej związanej z wojną na Ukrainie - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

O tym, że na poniedziałkowe popołudnie prezydent zaprosił premiera oraz ministrów na spotkanie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego - poinformował rano szef BBN Jacek Siewiera. "Prezydent będzie chciał omówić aktualną sytuację bezpieczeństwa oraz politykę sojuszniczą związaną z wojną na Ukrainie" - napisał Siewiera na Twitterze.

Po godz. 17.00 prezydencka kancelaria poinformowała o rozpoczęciu spotkania prezydenta z premierem oraz szefami MON, MSWiA, BBN i szefami służb specjalnych. "Omawiana jest sytuacja bezpieczeństwa i polityka sojusznicza związana z wojną na Ukrainie" - napisano na Twitterze prezydenckiej kancelarii.

Narady w BBN z udziałem prezydenta, premiera oraz kluczowych ministrów w związku z rosyjską agresją na Ukrainę odbywają od jej początku w lutym 2022 roku. Poza sytuacją na Ukrainie narady poświęcone były również m.in. bezpieczeństwu energetycznemu czy odbudowie Ukrainy po wojnie. (PAP)