Zarzuty dotyczące oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, działania na szkodę pracowników i prania brudnych pieniędzy przedstawiono zatrzymanym ws. wyłudzeń z PFRON i ZUS – poinformował PAP w czwartek rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marcin Lorenc.

W środę funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie byłych członków spółek z branży outsourcingowej. Wśród nich jest m.in. były senator PO Tomasz Misiak.

Zatrzymanym – jak poinformował w czwartek PAP prok. Lorenc – zostały przedstawione zarzuty "dotyczące oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, działania na szkodę pracowników i prania brudnych pieniędzy". Jak dodał, ustalono, że działanie na szkodę pracowników dotyczy 22 tys. osób.

Wskazał, że decyzja prokuratora odnośnie środków zapobiegawczych ma zapaść w piątek rano. Nadal trwają czynności z zatrzymanymi w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu.

Zatrzymań dokonano w związku ze śledztwem w sprawie wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-19.

Jak podały media wśród zatrzymanych jest także Maciej W., prezydent Konfederacji Lewiatan. (PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka