Gala rozpocznie się w piątek o godz. 19. Została zorganizowana w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu, pod szyldem "Walkę Mamy We Krwi". Gala w całości będzie transmitowana przez TVP SPORT.

MON w mediach społecznościowych zamieściło szereg wpisów - wraz z filmami - promujących finał Mistrzostw Wojska Polskiego.

Program Mistrzostw przedstawiono m.in. na stronach organizatora - Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej. "W programie zawodów zaplanowano 7 pojedynków w formule MMA oraz jeden specjalny – bokserski bój z udziałem prawdziwego Mastera" - napisano.

Podano też, że "fightcard gali" tworzą żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP. "W oktagonie zobaczymy czołgistów, spadochroniarzy, specjalsów, terytorialsów i wielu innych. Swój pojedynek stoczą również kobiety-żołnierze" - podano. Zapewniono też, że "emocji nie zabraknie, posypią się gromy, a wszystko w otoczeniu najnowocześniejszego sprzętu wojskowego i z wojskową oprawą".

W informacji wyjaśniono również, że gala finałowa będzie zwieńczeniem walk eliminacyjnych, odbywających się 23 kwietnia we wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych. To tam, od kilku lat, organizowane są wojskowe zawody mistrzowskie w walce w bliskim kontakcie. Raz w roku, na AWL spotykają się najlepsi fighterzy z jednostek wojskowych z całej Polski, walcząc o tytuł w klasyfikacji indywidualnej oraz o punkty do klasyfikacji drużynowej dla swojej dywizji, jednostki lub rodzaju wojsk.