Reklama

"Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych, zrealizowany przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, wskazuje, że w ostatnich dniach wzrosło poparcie dla Zjednoczonej Prawicy. Zyskała również Koalicja Obywatelska, która jednak nadal przegrywa z Polską 2050 Szymona Hołowni. Traci Konfederacja. PSL znów wyraźnie pod progiem" - pisze w czwartek portal wPolityce.pl.

Portal podaje, że chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 30 proc. badanych - jest to wzrost o 2 punkty w porównaniu z poprzednim, marcowym badaniem.

Poparcie dla Polski 2050 pozostaje bez zmian i wynosi 22 proc. Koalicję Obywatelską popiera 20 proc. badanych - co oznacza wzrost o 3 punkty. 1 punkt zyskała Lewica, na którą wskazało 13 proc. badanych. Konfederacja uzyskała 8 proc. - spadek o 2 punkty.

Na Kukiz 15 wskazało 3 proc. respondentów - spadek o 1 punkt. Na Polskie Stronnictwo Ludowe chce głosować 2 proc. badanych - spadek o 3 punkty.

Portal podał też, że deklarowana w badaniu frekwencja wyborcza wyniosła 67 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1074 osób w dniach od 2 do 5 kwietnia 2021 roku.