Kancelaria Sejmu podpisała z firmą WIBAR-Instalacje umowę na budowę bramy wjazdowej na teren Kancelarii od strony ul. Górnośląskiej; inwestycja będzie kosztowała 675 tys. zł brutto - wynika z informacji opublikowanych na sejmowej stronie.

Pod koniec ub. roku Kancelaria Sejmu ogłosiła przetarg na budowę nowej bramy wjazdowej od strony ul. Górnośląskiej. Swoje oferty przedstawiły trzy firmy.

Najtańszą ofertę złożyła właśnie firma WIBAR-Instalacje, która za swoje usługi oczekiwała 675 tys. zł brutto. Konsorcjum firm BRAMAR i EFEKT-METAL wyceniło swoją pracę na 1 mln 127 tys. 910 zł brutto, najdroższą ofertę przedstawiła firma Modanta - 1 mln 476 tys. zł brutto.

Jak wynikało z wcześniej publikowanych informacji przez Kancelarię Sejmu dwie ostatnie firmy deklarowały wydłużenie okresu gwarancji o 36 miesięcy, czyli w sumie do 72 miesięcy, a także skrócenie terminu realizacji inwestycji o 4 tygodnie. Najtańszy oferent nie zadeklarował spełnienia tych dodatkowych warunków.

Finalnie - jak głosi informacji na stronie Sejmu - wybrano najtańszą ofertę.

"Kancelaria Sejmu, Biuro Inwestycyjno-Techniczne informuje, że w przedmiotowym postępowaniu w dniu 10.02.2021 r. została podpisana umowa z firmą WIBAR-Instalacje Sp. z o. o. (...). Wartość umowy brutto: 675 tys. zł" - czytamy w informacji.

W dokumentacji przetargowej określono, że dwuskrzydłowa brama ma mieć 3 m wysokości i 8,2 m szerokości. Obok zaplanowano dwie furtki, też wysokie na 3 m, a szerokie na 1,36 m.

Po ogłoszeniu przetargu Centrum Informacyjne Sejmu podkreślało, że każdego roku realizowane są różne projekty mające utrzymać na możliwe najwyższym poziomie bezpieczeństwo na terenie Sejmu i taką inwestycją ma być brama wjazdowa od ul. Górnośląskiej.