W czwartek na Facebooku z prezydentem stolicy odbyło się "live spotkanie", które dotyczyło aktualnej sytuacji w mieście, w tym właśnie kwestii szczepień na COVID-19 i Szpitala Południowego, który ma być szpitalem dla pacjentów z koronawirusem.

"Przygotowaliśmy ponad 250 punktów szczepień w całym mieście. Również pracujemy nad tym, żeby oddać Szpital Południowy jak najszybciej. Do 25 stycznia zakończą się wszystkie prace; później kilka tygodni odbiorów" – przekazał podczas tego spotkania Trzaskowski. Wyraził przy tym nadzieję, że szpital będzie jak najszybciej gotowy do tego, aby w razie czego – gdyby sytuacja z COVID-19 pogorszyła się – szpital mógł przyjmować pacjentów.

Szpital Południowy funkcjonować będzie jako tymczasowy szpital do walki z COVID-19. Wedle decyzji wojewody mazowieckiego z listopada, która została utrzymana w styczniu przez ministra zdrowia, powinien być przygotowany do 21 stycznia.

Ratusz stoi na stanowisku, że szpital zostanie uruchomiony w połowie lutego. Wojewoda Konstanty Radziwiłł zwrócił się wobec tego do prezydenta Rafała Trzaskowskiego z prośbą o wyjaśnienia dotyczące zakresu zaawansowania prac budowlanych, zakupu wyposażenia i sprzętu, w tym realizowanych zamówień publicznych oraz o wykazanie liczby personelu zaangażowanego do przyspieszenia realizacji inwestycji.