Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci trzech młodych mężczyzny po zabawie sylwestrowej w Nowej Białej w powiecie nowotarskim.

W piątek ok. godz. 10 policja otrzymała zgłoszenie, że w Nowej Białej w pomieszczeniu budynku socjalnego na boisku sportowym znaleziono trzech nieprzytomnych mężczyzn - jednego w wieku 18 lat i dwóch 19-latków - mieszkańców tej miejscowości. Na miejsce skierowano karetkę pogotowia, straż pożarną i policję. Pomimo trwających godzinę reanimacji nie udało się uratować ich życia.

"Na miejscu są prowadzone czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzone pod nadzorem prokuratora. Wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku dalszego śledztwa" - powiedziała PAP Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Potwierdziła, że na miejscu został znaleziony agregat prądotwórczy. Śledczy będą badali, czy ofiary zostały zatrute spalinami wydobywającymi się z tego agregatu. Ciała zostały zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok, która ma określić przyczyny śmierci.

Według nieoficjalnych informacji w budynku przy boisku sportowym odbywała się impreza sylwestrowa. Ciała młodych mężczyzn miał znaleźć ojciec jednego z nich zaniepokojony faktem, że jego syn nie powrócił po nocy sylwestrowej do domu.