Reklama

BFG poinformował, że względu na bardzo złą sytuację kapitałową Idea Banku, wszczął jego przymusową restrukturyzację. Bank ten zostanie 3 stycznia 2021 r. przejęty przez bank Pekao.

W czwartek po 13.00 w Warszawie w oddziale Idea Banku przy ul. Polnej pracownik banku informował, że ten oddział, podobnie jak inne tego banku, są w czwartek nieczynne, otwarte zostaną w poniedziałek.

Jak podał BFG, oddziały Idea Banku będą dostępne dla klientów pod szyldem Banku Pekao od poniedziałku, 4 stycznia 2021 r. Oddziały banku będą otwarte od godziny 13.00. BFG prosi, by przed udaniem się do placówki, sprawdzić godziny otwarcia.

Fundusz zapewnił, że klienci Idea Banku są i będą obsługiwani tak jak do tej pory, a działalność instytucji nie zostaje zawieszona, wszystkie produkty pozostają aktywne. Nie zmienią się też numery rachunków bankowych klientów.

Dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej nadal będzie aktywny (hasła i loginy pozostają bez zmian) – za wyjątkiem wcześniej zaplanowanej przez Idea Bank przerwy technicznej w dniu 31.12.2020 od godziny 20.00 do godziny 04.00 dnia 01.01.2021 r., o czym Idea Bank informował swoich klientów w ostatnich dniach" - wyjaśniono.

Dodano, że klienci Idea Banku mogą korzystać z kart (płatności i wypłaty z bankomatów) zgodnie z dotychczasowymi zasadami, przy czym w związku ze wspomnianą wyżej przerwą techniczną transakcje kartami płatniczymi będą realizowane do wysokości dostępnych środków na koncie z godziny 18:00 dnia 31.12.2020.

Zastrzeżono, że choć transakcje i operacje realizowane są na bieżąco; usługa Express Elixir może być czasowo niedostępna.