Klienci Idea Banku są i będą obsługiwani tak jak do tej pory, mają dostęp do oszczędności przez bankowość internetową i aplikację mobilną, mogą korzystać z kart i bankomatów - zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Od poniedziałku oddziały Idea Banku będą dostępne dla klientów pod szyldem Pekao.

BFG poinformował, że względu na bardzo złą sytuację kapitałową Idea Banku, wszczął jego przymusową restrukturyzację. Bank ten zostanie 3 stycznia 2021 r. przejęty przez bank Pekao.

W czwartek po 13.00 w Warszawie w oddziale Idea Banku przy ul. Polnej pracownik banku informował, że ten oddział, podobnie jak inne tego banku, są w czwartek nieczynne, otwarte zostaną w poniedziałek.

Jak podał BFG, oddziały Idea Banku będą dostępne dla klientów pod szyldem Banku Pekao od poniedziałku, 4 stycznia 2021 r. Oddziały banku będą otwarte od godziny 13.00. BFG prosi, by przed udaniem się do placówki, sprawdzić godziny otwarcia.

Fundusz zapewnił, że klienci Idea Banku są i będą obsługiwani tak jak do tej pory, a działalność instytucji nie zostaje zawieszona, wszystkie produkty pozostają aktywne. Nie zmienią się też numery rachunków bankowych klientów.

Dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej nadal będzie aktywny (hasła i loginy pozostają bez zmian) – za wyjątkiem wcześniej zaplanowanej przez Idea Bank przerwy technicznej w dniu 31.12.2020 od godziny 20.00 do godziny 04.00 dnia 01.01.2021 r., o czym Idea Bank informował swoich klientów w ostatnich dniach" - wyjaśniono.

Dodano, że klienci Idea Banku mogą korzystać z kart (płatności i wypłaty z bankomatów) zgodnie z dotychczasowymi zasadami, przy czym w związku ze wspomnianą wyżej przerwą techniczną transakcje kartami płatniczymi będą realizowane do wysokości dostępnych środków na koncie z godziny 18:00 dnia 31.12.2020.

Zastrzeżono, że choć transakcje i operacje realizowane są na bieżąco; usługa Express Elixir może być czasowo niedostępna.