Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Lisiczańsk na Ukrainie: Pustka, morze ruin i nielegalna kopanka

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
W Lisiczańsku działa legalna kopalnia i kilka zakładów przemysłowych, w tym rafineria, browar i fabryka żelatyny. Kilka tygodni temu w okolicy odnaleziono także nielegalny zakład wydobywczy węgla w formie odkrywki, tzw. kopanka. Odkąd funkcjonariusze przerwali proceder, nikt nie wypompowuje wody z odkrywki, która powoli zamienia się w jezioro. Najciemniejsza warstwa przy jego brzegu to węgiel, do którego dokopali się przestępcy.
W Lisiczańsku działa legalna kopalnia i kilka zakładów przemysłowych, w tym rafineria, browar i fabryka żelatyny. Kilka tygodni temu w okolicy odnaleziono także nielegalny zakład wydobywczy węgla w formie odkrywki, tzw. kopanka. Odkąd funkcjonariusze przerwali proceder, nikt nie wypompowuje wody z odkrywki, która powoli zamienia się w jezioro. Najciemniejsza warstwa przy jego brzegu to węgiel, do którego dokopali się przestępcy. / Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze(8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Ewidentny dowód
  2018-08-31 16:35:36
  ... na to, że władze ukraińskie zainteresowane są własnymi interesami a nie dobrem państwa. Miliardy pomocowe idą na marne.
  9
  pokażodpowiedzi (1)
 • Marek
  2018-09-03 19:01:19
  Ukraina jest kolejnym po Polsce przykładem, że najpierw po przemianie ustrojowej wszystko musi zostać rozkradzione i zniszczone. Kiedy watażkowie się nachapią, wtedy zostawiają zrujnowany teren do ponownego "ucywilizowania", ale do czasu. Ukraina nie prezentuje sobą nic wartościowego, czego mogliby chcieć przywódcy zachodni bez zbędnego narażania się Putinowi, więc nie ma co liczyć na interwencję, poza ewentualnym "głębokim zaniepokojeniem". Ukraina powinna odpuścić w najbliższej przyszłości temat Krymu i poczekać, bo sama nic nie ugra, a aktualnie nie otrzyma pomocy z zewnątrz. Powinna się skupić na tym, co obecnie posiada, zająć się szalejącą korupcją i uzdrowić ogólnie pojętą gospodarkę. Jeśli stanie się atrakcyjna dla ogólnie pojętego "Zachodu", to wystąpią dwie opcje - wstąpienie do NATO lub Putin upomni się o swoje i wtedy będzie realna szansa na pomoc. Ewentualnie kierunek wschód i druga Białoruś pod protektoratem wujka Putina.
  10
  pokażodpowiedzi (3)
 • sierji
  2018-10-12 22:00:29
  A my tu w Polsce bardzo się tym przejmujemy tak samo mocno jak nami.
  0
 • sakaszfili vel ddiugaszfili
  2018-09-11 23:33:22
  no da
  1

Zobacz więcej