Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z napadem na pracownię punktu pocztowego. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Mostach (powiat lęborski). 49-latka została raniona ostrym narzędziem w głowę, przebywa w szpitalu.

O zatrzymaniach poinformowała PAP rzecznik prasowa lęborskiej policji sierżant sztabowy Marta Kandybowicz. "Zatrzymane osoby są przesłuchiwane, a my gromadzimy materiał dowodowy" – powiedziała funkcjonariuszka, zaznaczając, że ewentualne zarzuty w tej sprawie będzie przedstawiać prokuratura. Dodała, że jeśli dotychczasowe ustalenia policji znajdą poparcie w dowodach, to zarzuty usłyszy "przynajmniej jedna osoba".

Kandybowicz odmówiła informacji na temat dotychczasowych ustaleń policji, w tym tych dotyczących przebiegu zdarzeń i motywu działania sprawcy. Nie chciała też ujawnić informacji ostanie zdrowia kobiety. "Jest ona w szpitalu pod opieką lekarzy" – wyjaśniła.

W poniedziałek tuż przed południem policja została zawiadomiona, że napadnięto na pracownicę punktu pocztowego w miejscowości Mosty w powiecie lęborskim. Kandybowicz poinformowała, że funkcjonariusze ustalili, iż 49-latka została uderzona w głowę ostrym narzędziem (media podały, że była to siekiera), a sprawca uciekł. W ramach jego poszukiwania zarządzono m.in. blokady dróg wyjazdowych z miejscowości.