BOR przekazał kopie sprawozdania z prac zespołu oceniającego zabezpieczenie przez tę formację wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. Prokuraturze Krajowej, MON i MSWiA - poinformowała PAP w środę rzeczniczka BOR Natalia Markiewicz.

Jak wyjaśniła decyzję o przekazaniu sprawozdania podjął po zapoznaniu się z nim szef BOR gen. Andrzej Pawlikowski. "Treść sprawozdania dotyczy form i metod realizacji działań ochronnych, które zostały objęte klauzulami niejawności" - dodała.

W maju br. wiceszef BOR płk Jacek Lipski, który kierował pracami zespołu mówił PAP, że wyniki prac mogą posłużyć do ewentualnych zmian w procedurach działania biura. "Weryfikujemy też, czy w tamtym okresie dopełniono wszystkich aktów staranności z punktu widzenia przepisów prawa; czy nie nastąpił jakiś rozdźwięk. Prace zespołu to wielopłaszczyznowe zadania, wymagające ogromnego zaangażowania" - mówił.

Według nieoficjalnych informacji zespół badał, m.in. czy nie doszło do ewentualnych nieprawidłowości ze strony ówczesnego kierownictwa BOR.