Rosja: Cztery osoby zabite w Dagestanie

1 grudnia 2008

W stolicy rosyjskiego Dagestanu na Północnym Kaukazie separatyści zastrzelili w niedzielę trzech policjantów oraz przypadkowego przechodnia - powiadomiła agencja RIA-Nowosti.

Napastnicy ostrzelali w niedzielę wieczorem posterunek policji w stolicy republiki, Machaczkale. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem, zabijając jednego z napastników. Pozostałym udało się zbiec.

Jak podaje agencja Reutera, w wieloetnicznym Dagestanie na południu Rosji do zamachów dochodzi niemal codziennie, lecz bilans ofiar na ogół jest niższy, niż niedzielnej strzelaniny.

W ciągu ostatnich 4 lat ponad 200 policjantów zginęło w Dagestanie w zamachach i starciach, głównie z rąk islamskich ekstremistów - wynika z danych rosyjskiego MSW.


Źródło: PAP
Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381542mega.png

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.