Urząd ds. telekomunikacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ostrzegł, że "organizacje przestępcze propagujące radykalne ideologie próbują rekrutować młodych ludzi poprzez niektóre gry elektroniczne" - podała w niedzielę emiracka agencja WAM.

W wydanym w sobotę oficjalnym komunikacie urząd apeluje do rodziców, by nie pozwalali dzieciom nawiązywać kontaktów z obcymi poprzez czaty w grach komputerowych.

Te "organizacje przestępcze", których nazw nie wymieniono w komunikacie, mają angażować młodych ludzi w konwersacje na czatach, co pozwala wybadać ich słabości i inklinacje, a potem nakłaniać "do popełniania zbrodni" - ostrzega urząd.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że komunikat nie zawiera informacji o tym, jakie są intencje "organizacji przestępczych" i przypomina, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich groźne przestępstwa należą do rzadkości. Natomiast władze w 2013 roku aresztowały kilkadziesiąt osób za udział w domniemanym spisku mającym doprowadzić do obalenia rządu, postawiono też przed sądem osoby podejrzewane o sympatyzowanie z Bractwem Muzułmańskim.