Zbigniew Stonoga przegrał kolejny proces z Mariuszem Sokołowskim. Tym razem sąd wydał wyrok, w którym zobowiązał Stonogę do zaniechania rozpowszechniania oszczerstw, publikacje przeprosin w mediach a także zasądził wobec niego wysoką karę finansową. To kolejny już proces przegrany z Sokołowskim przez Zbigniewa Stonogę.

Po trwającym 1,5 roku procesie sądowym, 31 maja 2016 roku Sąd Okręgowy dla Warszawy Pragi uznał Zbigniewa Stonogę winnym i zobowiązał go do zaniechania dalszego rozpowszechniania kłamliwych treści z obraźliwymi wypowiedziami. Zobowiązał go też w terminie 14 dni od uprawomocnienia się wyroku do złożenia w serwisach Facebook i Youtube Zbigniewa Stonogi oświadczenia z przeprosinami Mariusza Sokołowskiego za wielokrotne, bezprawne i obraźliwe wypowiedzi na jego temat oraz oświadczenie o powstrzymaniu się w przyszłości od wygłaszania pod adresem byłego rzecznika policji obraźliwych wypowiedzi. Wobec Stonogi zasądzona została również kara finansowa w wysokości 50 tysięcy złotych i zwrot kosztów procesowych.

Wyrok podobnej treści zapadł także w sprawie wytoczonej Zbigniewowi Stonodze przez Tomasza Karolaka. Co ciekawe, przed sądem Stonoga – wcześniej zarzucający obu panom niestworzone rzeczy – nie przedstawił ani jednego wniosku dowodowego, ani jednego świadka, który mógłby potwierdzić jego rzekome rewelacje.

Reklama

To kolejny przegrany proces Stonogi z Mariuszem Sokołowskim. Wcześniej Zbigniew Stonoga, najpierw w dwóch prokuraturach, a potem przed sądem starał się dowieść, że mówienie o licznych sprawach toczących się wobec niego to kłamstwo, co zarzucał Sokołowskiemu. Tę sprawę Stonoga przegrał w dwóch instancjach.