W badaniu ComRes, przygotowanym na zlecenie „Daily Mail”oraz telewizji Itv, za pozostaniem w UE opowiedziało się 48 proc. ankietowanych, a 42 proc. jest za Brexitem. 11 proc. nie wie jak będzie głosować, ale 17 proc. niezdecydowanych może jeszcze zmienić zdanie.

Przy niewliczaniu do badania niezdecydowanych, 54 proc. ankietowanych jest za pozostaniem w UE, a 46 proc. za Brexitem.

W badaniu pracowni YouGov zwolennicy pozostania we Wspólnocie prowadzą o 2 pkt. proc. z wynikiem 51 proc., a 49 proc. ankietowanych jest za Brexitem.

W poprzednim badaniu ComRes za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE opowiadało się 46 proc. ankietowanych, a przeciw było 45 proc., podczas gdy 9 proc. było niezdecydowanych. Wyłączając ostatnią grupę, przeciw Brexitowi opowiedziało się 51 proc. respondentów, a za Brexitem 49 proc.

Ostatnie badanie YouGov wskazało, iż zwolennicy pozostania w UE stanowili 42 proc. respondentów, a 44 proc. ankietowanych było za Brexitem, 9 proc. nie wiedziało na kogo odda głos.

Badanie ComRes przeprowadzono telefonicznie na próbie 1.032 dorosłych Brytyjczyków w dniach 17-22 czerwca.

Sondaż YouGov przeprowadzono w formie online na próbie 3.776 osób w dniach 20-22 czerwca.

****

Referendum w sprawie dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w UE - czwartek 23 czerwca. Oficjalne wyniki zostaną opublikowane 24 czerwca w godzinach porannych. (PAP)