„Do prokuratury wpłynęło kilkanaście zawiadomień po audycie. 10 zawiadomień jeśli chodzi o służby specjalne, jeśli chodzi o inne organa – kilka zawiadomień o przestępstwie” – mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski. Dodaje, że dotyczy to osób pełniących funkcje publiczne.

Audyt po Andrzeju Seremecie? „Toczy się. Już przegląd pewnych śledztw zrobiliśmy i wiele z nich jest do podjęcia” – odpowiada Bogdan Święczkowski. Jego zdaniem niektóre postępowania były prowadzone w sposób pobieżny.

„Będziemy wyciągać wnioski personalne” – zapowiada Prokurator Krajowy. Dodaje, że jeżeli chodzi o aferę podsłuchową, to z kilkunastu postępowań co najmniej kilka wymaga natychmiastowego podjęcia. „Współczuję Seremetowi. Jako Prokurator Generalny nie miał właściwych instrumentów, żeby prawidłowo kierować Prokuraturą” – uważa gość RMF FM. „Jeżeli popatrzymy na aferę podkarpacką, to jawi się ogląd pewnej degrengolady pewnych środowisk związanych z ówczesną władzą.

Mam nadzieję, że w niedługim czasie opinia publiczna pozna wiele z tych informacji, które teraz są niejawne” – mówi Święczkowski.

Czytaj więcej: RMF FM