Sąd Apelacyjny w Lublinie utrzymał w mocy wyrok tutejszego sądu okręgowego, który skazał na 25 lat więzienia Kamila N. i Zuzannę M. za zabójstwo rodziców chłopaka w Rakowiskach (Lubelskie) w grudniu 2014 r.

O warunkowe zwolnienie mogą się oni starać najwcześniej po 20 latach odbywania kary.

Apelacje od tego orzeczenia złożyła prokuratura, która domagała się uchylenia wyroku i skierowania sprawy do ponownego rozpoznania. Obrońcy oskarżonych również wnioskowali o uchylenie orzeczenia lub złagodzenie wymiaru kary.

"Żadna z wniesionych apelacji nie zasługiwała na uwzględnienie" - powiedział sędzia Andrzej Kaczmarek.

Sąd Okręgowy w Lublinie w grudniu 2015 r. uznał, że Kamil N. i Zuzanna M. zabili rodziców chłopaka zadając im po kilkadziesiąt ciosów nożem. Sąd uznał ich winnymi tego, że działali wspólnie i w porozumieniu z zamiarem pozbawienia życia Jerzego N. i Agnieszki N.

Do zbrodni doszło w nocy z 12 na 13 grudnia 2014 r. 18-letni wtedy Kamil N. i 19-letnia Zuzanna M. zabili rodziców Kamila, zadając im po kilkadziesiąt ciosów nożami. Zaatakowali swoje ofiary podczas snu, byli bardzo brutalni. Zadawali ciosy nożem jednocześnie obojgu małżonkom, naprzemiennie. Kamil N. i Zuzanna M. przyznali się do popełnienia tej zbrodni. Zaplanowali ją wcześniej.

Kamil N. i Zuzanna M. byli parą. Według składanych przez nich wyjaśnień rodzice Kamila nie akceptowali ich związku. Pomysł ich zabicia pojawił się w trakcie oglądania przez nastolatków filmów, przepełnionych przemocą i agresją.

Według ustaleń sądu u Zuzanny M. i Kamila N. stwierdzono cechy nieprawidłowo kształtującej się osobowości.