Jeden dzień, dwa posiedzenia Sejmu. Izba niższa parlamentu zakończy dziś dziewiąte i rozpocznie dziesiąte posiedzenie ósmej kadencji. Zgodnie z harmonogramem obrady potrwają do 2 w nocy.

Od 9.00 do 14.00 zaplanowano pytania i informacje w sprawach bieżących. jedno z pytań do szefowej resortu rodziny pracy i polityki społecznej i Elżbiety Rafalskiej dotyczyć będzie tempa prac nad programem "Rodzina 500 Plus".

Następnie posłowie rozpatrzą sprawozdanie komisji na temat projektu zmian w ustawie o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Projekt odnosi się do zniesienia ograniczenia w zakresie 12-letniego okresu pełnienia zawodowej służby wojskowej.

Na sali plenarnej odbędzie się także pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty. Projekt zakłada, że o udziale na lekcjach religii w szkołach decydować mieliby sami uczniowie. Do proponowanych zapisów krytycznie ustosunkował się na ostatnim posiedzeniu rząd.

Dziesiąte posiedzenie Sejmu rozpocznie się o 21.00 pakietem głosowań. Między innymi w sprawach: ustawy budżetowej na 2016 rok, powołania członków Rady Polityki Pieniężnej czy projektu ustawy w sprawie nadania Ślązakom statusu mniejszości etnicznej. Na trzecie czytanie po porannym posiedzeniu komisji wrócić może także ustawa o prokuraturze wraz z przepisami wprowadzającymi.

Ostatni dzień posiedzeń zaplanowano na jutro.