Nowy Rok bez protestów lekarzy rodzinnych i pełen dostęp pacjentów do opieki medycznej to - zdaniem premier Beaty Szydło - sukces i zapowiadana "dobra zmiana". Szefowa rządu odwiedziła dziś, w towarzystwie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, jedną z radomskich przychodni.

Beata Szydło mówiła, że do tej pory, na początku każdego roku, chorzy mieli problemy z uzyskaniem porady lekarskiej, ponieważ poprzedni rząd nie potrafił porozumieć się z lekarzami, nie potrafił wynegocjować kontraktów. Teraz jest inaczej. Nie ma protestów, ani walki o umowy. Pacjenci nie muszą się obawiać, że przychodnie będą zamknięte. Wszystkie są otwarte, a lekarze pracują. Tak jest całym kraju. Premier przekonywała, że jest to jeden z przykładów dobrej zmiany.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapewnił, że to efekt dobrej współpracy i "spokojnej rozmowy" m.in. z lekarzami pierwszego kontaktu oraz ze stowarzyszeniami pacjentów. Ustalono, co należy poprawić w funkcjonowaniu systemu, który nie jest doskonały. I to już się dzieje. Na tym jednak nie koniec. Szef resortu zdrowia zapowiedział też, że wkrótce ruszą prace nad ustawą o podstawowej opiece zdrowotnej.