Pierwsze posiedzenie nowego rządu, pierwsza konferencja Beaty Szydło i pierwsze komentarze. Jak powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru, premier wycofuje się z obietnic, o których jeszcze w ubiegłym tygodniu mówiła w expose.

Petru zwrócił uwagę, że przy ustawie o 500 złotych na dzieci pojawiło się pojęcie "kryterium dochodowego". Petru przypomniał, że Nowoczesna mówiła o tym już w kampanii wyborczej, iż nie mogą wszyscy - bogaci i biedni - dostawać pieniądze na dzieci.

Poseł wspomniał też o wywiadzie, jakiego Mateusz Morawiecki udzielił "Rzeczpospolitej". Wicepremier powiedział tam między innymi, że kwota wolna od podatku będzie wprowadzana w zależności od możliwości budżetu państwa przez 4 lata. Zdaniem Petru, to dobrze, że premier i wicepremier Morawiecki wycofują się ze swoich obietnic. To świadczyłoby o świadomości, w jakiej sytuacji Platforma zostawia gospodarkę - powiedział. Wyjaśnił, że w przyszłym roku założono wysoki dług publiczny i deficyt.

Podczas dzisiejszego posiedzenia, rząd zapoznał się między innymi z informacją na temat realizacji budżetu w 2015 roku. Ministrowie wysłuchali też informacji na temat harmonogramu prac nad projektem przyszłorocznego budżetu.