O 12.00 zbiera się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Po zakończeniu obrad, z dziennikarzami mają spotkać się Jarosław Kaczyński i Beata Szydło. Tematem posiedzenia Komitetu Politycznego PiS będzie skład i konstrukcja gabinetu Beaty Szydło.

Komitet ma podjąć uchwałę w sprawie rekomendowanego składu rządu.

W siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie od kilku dni trwały konsultacje z przyszłymi ministrami. Z prezesem Jarosławem Kaczyńskim i wiceprezes Beatą Szydło rozmawiali między innymi Antoni Macierewicz wymieniany jako przyszły szef MON, Konstanty Radziwiłł - jako przyszły minister zdrowia, poseł Andrzej Adamczyk typowany na ministra infrastruktury, Witold Waszczykowski - kandydat na szefa MSZ-u i Krzysztof Jurgiel, który miałby wrócić do Ministerstwa Rolnictwa.

Według nieoficjalnych informacji, resortem pracy miałaby pokierować posłanka Elżbieta Rafalska, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin a resortem sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a nie Małgorzata Wassermann, o której kandydaturze przed wyborami informowały niektóre media. Poseł Piotr Naimski miałby zostać ministrem energetyki, a europoseł Marek Gróbarczyk - ministrem gospodarki morskiej.

Jako przyszli wicepremierzy wymieniani są profesor Piotr Gliński, typowany na ministra kultury i Mariusz Błaszczak, który miałby być także szefem MSW.
O decyzjach Komitetu Politycznego PiS ma poinformować na konferencji prasowej, z tym, że rekomendacje dotyczące nazwisk pierwszy ma oficjalnie poznać prezydent Andrzej Duda.