Prof. Andrzej Zybertowicz przyznał w programie Moniki Olejnik, że Kancelaria Prezydenta ustalając datę pierwszego posiedzenia Sejmu nie wiedziała, że w dniach 11-12 listopada odbędzie się szczyt UE w sprawie kryzysu migracyjnego. Tymczasem data ta znana była od 3 listopada, gdy podał ją szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Andrzeja Dudy powiedział na antenie Radia Zet, że wg jego wiedzy, Kancelaria Prezydenta nie wiedziała, że w dniach 11-12 listopada odbędzie się szczyt w sprawie kryzysu migracyjnego.

Wg Zybertowicza "pod płaszczykiem rzekomo dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej, w istocie robi się problem".

Wypowiedź Profesora skomentował Sławomir Neuman z PO, uznając, że brak tej wiedzy to "obraz pychy Kancelarii Prezydenta, która nie sprawdziła daty". Neuman uznał, że źle wróży to na przyszłość. "Nie wiem czy błąd wynika z niekompetencji, czy tworzenia alibi, że musimy przyjąć uchodźców, bo prezydent nie mógł pojechać"

Gośćmi Moniki Olejnik w pierwszym po wyborach wydaniu "7 Dnia Tygodnia" byli: Jacek Sasin (PiS), Sławomir Neumann (PO), Robert Winnicki (K'15), Katarzyna Lubnauer (.N), Marek Sawicki (PSL) i Andrzej Zybertowicz (KPRP)

Źródło: Radio ZET