Jarosław Gowin uważa, że nowy rząd powinien powstać najszybciej jak tylko to jest możliwe. Lider partii Polska Razem powiedział w PR24, że skład nowego gabinetu powinien zostać ogłoszony zaraz po nominowaniu przez prezydenta nowego szefa Rady Ministrów.
Reklama

"Rząd Ewy Kopacz poda się do dymisji i prezydent jeszcze prawdopodobnie tego samego dnia, albo dzień po, desygnuje kandydata na nowego premiera" - powiedział Jarosław Gowin. Podkreślił, że na nowy gabinet czeka dużo zaległych spraw, którymi szybko trzeba się zająć.
"Polska oczywiście nie jest państwem w ruinie, ale Polska jest państwem z mnóstwem problemów odłożonych w czasie, zakopanych pod dywan, czasami dramatycznie pilnych - mam na myśli m.in. sytuację w górnictwie, więc im szybciej ten nowy rząd powstanie, tym lepiej dla Polski" - powiedział.
Wczoraj prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w ciągu kilku dni zostanie powołany nowy rząd, a misję jego utworzenia powierzy Beacie Szydło. Wczoraj też Komitet Polityczny PiS oficjalnie wyznaczył Beatę Szydło na premiera.