Dyrekcja Eurotunelu poinformowała o śmierci nielegalnego imigranta próbującego dostać się z Francji do Anglii. Nastolatek pochodzący z Sudanu lub Erytrei zginął minionej nocy potrącony przez pociąg towarowy nieopodal wlotu do tunelu pod Kanałem La Manche.

Był to już 11 śmiertelny wypadek u wlotu do Eurotunelu. W zeszłym tygodniu dwóch mężczyzn zostało porażonych prądem po wdrapaniu się na dach wahadłowca przewożącego ciężarówki pod Kanałem. Jeden zmarł. Liczba włamań na teren terminalu towarowego po francuskiej stronie Eurotunelu bardzo spadła w porównaniu z czerwcem i lipcem. Co noc płoty forsowało wówczas do dwóch tysięcy imigrantów, teraz jest to około 150.

Mimo znacznego wzmocnienia ochrony Eurotunelu, w Calais, w obozowisku zwanym Dżunglą koczuje nadal około 3 tysięcy imigrantów.Część pogodziła się z myślą, że pozostanie we Francji, ale reszta myśli o dostaniu się do Anglii. Francuska policja ocenia, że w Dżungli dokonuje się stała rotacja i około 70% jej mieszkańców prędzej, czy później forsuje Kanał La Manche.