Kolejny dzień setki uchodźców przybywają z Węgier do Austrii. Mimo iż służby podają, że ruch na austriacko-węgierskiej granicy jest słabszy niż wczoraj, w Salzburgu władze spodziewają się dziś w sumie około 10 tysięcy uchodźców, podróżujących do Niemiec.

Austriackie MSW podało, że od wczoraj z Węgier do Austrii przyjechało mniej więcej 14 tysięcy uchodźców. Z tego tylko 30 osób złożyło wniosek o azyl w Austrii.
„Wiedeński dworzec zachodni może być przykładem dla całej Europy” - chwalił postawę wolontariuszy sekretarz generalny wiedeńskiego Caritasu, Klaus Schwertner. Tysiące przybywających do Austrii uchodźców mogą liczyć na życzliwe przyjęcie ze strony dziesiątek wolontariuszy, którzy na austriackich dworcach, czasem w dużym pośpiechu, rozdają im żywność, napoje, ubrania czy koce.

Po południu na granicę z Węgrami dotarł konwój aut z pomocą dla uchodźców. Organizatorzy akcji podają, że w jego skład wchodzi około 300 aut. Policja mówi, że o połowę mniej. Konwój został podzielony na trzy grupy, które skierowano do Budapesztu, Hegyashalom i Györ, gdzie przywiezione przez wolontariuszy rzeczy są teraz najbardziej potrzebne.
Według austriackich kolei państwowych, na dziś zaplanowano w sumie 40 pociągów, które mają przetransportować uchodźców z Austrii do Niemiec.