Firma poinformowała o utracie płynności finansowej. Za granicą przebywa obecnie około 150 osób - w Grecji, we Włoszech, Chorwacji, Hiszpanii i Bułgarii.

Violetta Ruszczewska z Zespołu Prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że sprawa organizacji ich powrotu do kraju jest już właściwie załatwiona. We wszystkich miejscach turyści mają kontakt z rezydentami biura turystycznego, którzy przekazują im potrzebne informacje.

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, w ramach gwarancji ubezpieczeniowej, organizuje powroty autokarami - tak, jak było przewidziane w umowach z Biurem. Kwota gwarancji pozwoli na bezpieczny powrót wszystkich turystów.

Pierwsza grupa wraca do Polski już dziś - z Hiszpanii wyjedzie 39 osób. 25 osób wyraziło chęć pozostania i kontynuowania urlopu w tym kraju. Ich powrót jest także zapewniony. Pozostali turyści wracają autokarami z Grecji, Chorwacji, Bułgarii i Włoch jutro.

Violetta Ruszczewska dodała, że wszelkie informacje, związane z powrotami do kraju klientów zbankrutowanej agencji, można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałka Województwa Opolskiego.