PSL kończy układać listy kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu. Mają być gotowe do 15 sierpnia. Będą niespodzianki - zapowiada Jakub Stefaniak, rzecznik prasowy sztabu wyborczego ludowców.

"Dajemy szansę młodym, ale jednocześnie nikogo z list nie wyganiamy, jeżeli ktoś chce i czuje się na siłach,by kandydować, to będzie startował" - powiedział Stefaniuk.
Stanisław Żelichowski, poseł o najdłuższym stażu, zasiada w ławach poselskich od 30 lat. Planował polityczną emeryturę, ale dał się namówić swoim partyjnym kolegom i wystartuje z ostatniego miejsca w swoim okręgu wyborczym.
"Złamali mnie, kupili koło do łamania polityków i złamali mnie" - żartuje Stanisław Żelichowski. Na serio dodaje, że długo bił się z myślami i doszedł do wniosku, że w trudnej sytuacji, w której obecnie znajduje się PSL, koledzy nigdy by mu nie darowali, że stoi z boku.
Według dotychczasowych ustaleń obecny wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak będzie jedynką w Wielkopolsce, Franciszek Stefaniuk, były wicemarszałek Sejmu będzie dwójką w okręgu chełmskim. Jan Bury, obecnie przewodniczący klubu parlamentarnego PSL otworzy listę na Podkarpaciu. Były marszałek Sejmu Józef Zych będzie jedynką w Zielonej Górze. Premier Waldemar Pawlak zamieni Sejm na Senat i wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu płocko-ciechanowskim. W jego okręgu jedynką w wyborach do Sejmu będzie Piotr Zgorzelski.
Listy wyborcze pod koniec sierpnia zatwierdzi Rada Naczelna PSL.