Ewa Kopacz wróży Platformie Obywatelskiej sukces wyborczy. Premier o perspektywach swojej partii mówiła w TVP Info. "Platforma wygra" - oceniła. Przekonywała, że to dzięki sposobowi w jaki jej politycy komunikują się ze społeczeństwem i jak postrzegają obywateli. "Bo my nie krzyczymy na ludzi, bo my naprawdę tych ludzi szanujemy, nawet tych, którzy mają odmienne poglądy" - argumentowała liderująca PO Kopacz.

Przyznała też, że nie wszystkie plany partii udało się zrealizować i wciąż "jest wiele do zrobienia". Jednak - jak podkreśliła - "lepiej to robić w spokoju, w atmosferze merytorycznej dyskusji niż wrzasku, obelg".

Wcześniej Ewa Kopacz komentowała nowy sondaż zrealizowany dla TVN. Przed Platformą Obywatelską jeszcze dużo pracy - oceniła. Zwróciła się też do partyjnych kolegów o to, by nie myśleli o urlopach, tylko o zbliżających się wyborach.

W badaniu Platformę Obywatelską popiera 26 procent ankietowanych, liderem pozostaje jednak Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 35 procent. Obie partie zanotowały wzrost. Porównując z badaniami z 16 lipca PiS zyskało 2 punkty procentowe, a PO - 3.