Minister obrony odpowiada na publikację "Wprost". Tygodnik napisał, że Ministerstwo Obrony Narodowej mogło sfałszować wynik przetargu na śmigłowce dla polskiej armii.

Według doniesień gazety, komisja przetargowa potwierdziła nieprawdę. Urzędnicy mają również zwlekać z podjęciem rozmów offsetowych z Francuzami z Airbus Helicopters.

Siemoniak przekonywał w TVP Info, że postępowanie przetargowe jest prowadzone rzetelnie, a gazeta napisała nieprawdę. "Jestem bardzo zbulwersowany tym, że w taki sposób ten tygodnik podszedł do sprawy" - mówił szef MON.

Zapowiedział, że resort odniesie się do wszystkich fałszywych fragmentów tekstu. "Ustosunkujemy się do każdego z kłamstw, do każdego z przeinaczeń" - stwierdził. Wyraził też nadzieję, że dziennikarze sprostują błędne fragmenty. Jednak ostrzegł, że dokumenty kierujące sprawę do sądu są na jego biurku, a ich wysłanie zależy tylko od jego decyzji.

Airbus Helicopters ma dostarczyć Polsce 50 helikopterów Caracal. Wynik przetargu od początku budzi emocje i polityczne dyskusje.