Ruch Kukiza od wyborów prezydenckich stracił już niemal połowę wyborców - wynika z sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.

Rośnie poparcie dla PiS - partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć już na 35 proc. poparcia. Tymczasem w pierwszym sondażu po drugiej turze (5–6 czerwca) miała 24 proc. poparcia, w ciągu ostatnich dwóch tygodni zyskała kolejne 2 pkt proc.

Na drugim miejscu jest PO - jest to wynik lepszy niż tuż po wyborach (21 proc.), jednak od ostatniego badania Platforma zanotowała 2-punktowy spadek.

Pomimo, że Ruch Kukiza dostałby się do Sejmu, to jego poparcie systematycznie spada. Popiera go teraz 13 proc. ankietowanych (o 1 pkt mniej niż ostatnio), w porównaniu z 24 proc.tuż po wyborach prezydenckich.

Reklama

Próg wyborczy przekroczyłaby jeszcze formacja Ryszarda Petru NowoczesnaPL, którą tak jak na początku lipca popiera 6 proc. badanych.

Wynik PSL zatrzymał się na poziomie 4 proc., a poparcie SLD urosło z 2 do 3 proc., Twój Ruch ma z kolei 1 proc. poparcia (sondaż został zlecony przed decyzją o wspólnym starcie z Twoim Ruchem i innymi ugrupowaniami lewicowymi jako Zjednoczona Lewica).

Wreszcie ugrupowanie byłego szefa SLD Grzegorza Napieralskiego i wiceszefa Twojego Ruchu Andrzeja Rozenka może liczyć na 1 proc. poparcia - przy debiucie przed dwoma tygodniami Biało-Czerwoni mieli 3 proc. poparcia.